سایت در حال بارگذاری است ...

پشتیبانی 4 ماه ویژه خرید دوره تعمیرات نرم افزار موبایل مشاهده دوره

phonedev.ir@gmail.com تایم کاری : شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 الی 21 شیراز

قفل frp یا گوگل اکانت چیست؟

قفل frp یا گوگل اکانت چیست

کلمه frp مخفف  Factory Reset Protection  می باشد که در گوشی های تولید اندروید 5.1.1 به بالا توسط گوگل فعال شد و هر برند تولید گوشی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کند قابلیت frp با اضافه کردن جیمیل در گوشی فعال می شود.

frp

قفل frp یا گوگل اکانت که توسط جیمیل متشری فعال می شود و تا زمانی که گوشی شما از حالت ریکاوری فرمت نشود یا گوشی فلش نشود لاک یا قفل نخواهد شد.

زمانی که این قفل فعال شود گوشی در حالت راه اندازی اولیه دستگاه می ماند و شما اجازه استفاده از گوشی را نخواهید داشت تا جیمیلی که بر روی دستگاه فعال بوده است را دوباره وارد کنید (البته در گوشی های اندروید 8 به بالا می توانید با زدن رمز گوشی نیز قفل گوگل را باز کنید).

آموزش تعمیرات نرم افزار موبایل

آیا می توان قفل frp  را حذف کرد؟

قفل frp یا گوگل اکانت

حال سوال اینجاست که آیا می توان قفل frp یا گوگل اکانت را حذف کرد بدون اینکه رمز دستگاه یا جیمیل فعال بر روی کوشی را داشته باشیم؟

جواب این سوال بله است از آنجایی که سیستم عامل اندروید متن باز یا اوپن سورس بوده می توان با استفاده از روش ها و برنامه های نصبی مانند QuickShortcutMake و frp by pass و سایر برنامه ها قفل Frp  یا گوگل را از روی گوشی حذف کرد، تمامی برند ها مانند سامسونگ ، هواوی ، شیائومی و سایر برند ها همه قفل گوگل بر روی آن ها فعال است.

 گوگل اکانت

آیا می توان قفل frp را خاموش کرد ؟

قفل frp یا گوگل اکانت

بله می توان این قفل را خاموش که آموزش تصویری را قرار دادیم. چند نکته را باید رعایت کنیم نکته اول در تمامی برند ها به همین شکل می توانید قفل را خاموش کنید و نکته دوم در برخی از گوشی های سامسونگ زمان خاموش کردن این قفل ممکن است که گوشی شما فرمت شود که قبل از خاموش کردن قفل گوگل گوشی با یک پیغام فرمت شدن گوشی را اطلاع خواهد داد و اگر گزینه بله یا تایید را انتخاب کنید گوشی شما فرمت خواهد شد و قفل گوگل خاموش می شود.

آموزش تعمیرات نرم افزار موبایل

قفل frp یا 

از اینکه با ما همراه بودید سپاس گذاریم

 

Afshin

3 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !
آموزش تعمیرات موبایل